Domů 
Předchozí stránka 
Následující stránka 
Historie změn 
 Kopírovat URL stránky 
 
Vytisknout tuto stránkuVytisknout tuto stránku / kapitolu  
Nastavení  >  Nastavení společnosti  >  Procesy a integrace  >  Eshop - synchronizace  >  Shoptet

E-shop Shoptet

Propojte Váš účet se Shoptetem jednodušše pomocí návodného videa zde http://https://www.youtube.com/watch?v=8lf5FQtEHZY.

Spojení Eurofaktury a Shoptetu znamená, že objednávky ale i faktury z e-shopu můžete ihned zpracovat v účetnictví, máte také synchronizovány zásoby mezi e-shopem a Eurofakturou a ušetříte čas oproti ručnímu přenosu dat z e-shopu.

Synchronizace Shoptetu e-shopu a Eurofaktury je dostupná pouze v balíčku PREMIUM. Více zde - https://eurofaktura.com/czfaktura/cenik/

Instalace

Nejprve je třeba objednat a nainstalovat doplněk Eurofaktura v Shoptetu https://doplnky.shoptet.cz/eurofaktura. Veškeré nainstalované doplňky v administraci Shoptetu naleznete v záložce Propojení -> Správce doplňků. Po objednání doplňku v administraci Shoptetu je ještě potřeba dokončit instalaci v programu Eurofaktura, kde můžete váš e-shop propojit s již existujícím účtem v Eurofaktuře, nebo si jednoduše vytvořit nový.

  
Doplněk Eurofaktura nainstalován v Shoptetu
  
  Obrázek 1: Doplněk Eurofaktura nainstalován v Shoptetu

1. Přihlásit se do Eurofaktury

Nezapomeňte si zkopírovat vaše ID e-shopu, které je zobrazeno v Shoptetu

Pokud již u nás máte účet, vyberete první možnost Přihlásit se do Eurofaktury. Budete přesměrováni na web Eurofaktury, kde se přihlásíte do vašeho účtu. Nastavení synchronizace provedete přes menu |Nastavení – Nastavení společnosti – E-shop – synchronizace.

  
Přidání nového Shoptet e-shopu v Eurofaktuře
  
  Obrázek 2: Přidání nového Shoptet e-shopu v Eurofaktuře

Zde je potřeba přidat Váš Shoptet e-shop, kliknete tedy na tlačítko Přidat e-shop, vyberete požadovanou platformu e-shopu (Shoptet), vložíte ID vašeho e-shopu, které Vám zobrazil Shoptet a případně nastavíte dodatečné parametry samotné synchronizace. Poté vše uložíte a máte hotovo.

  
Nastavení synchronizace s e-shopem v Eurofaktuře
  
  Obrázek 3: Nastavení synchronizace s e-shopem v Eurofaktuře

2. Vytvořit účet v Eurofaktuře

Nezapomeňte si zkopírovat vaše ID e-shopu, které je zobrazeno v Shoptetu

Pokud ještě účet v Eurofaktuře nemáte, vyberete druhou možnost Vytvořit účet v Eurofaktuře. Budete přesměrování na registrační formulář, kde již budou některé údaje z vašeho Shoptet účtu předvyplněny. Doplňte zbývající údaje, např. uživatelské jméno a heslo. Po dokončení registrace budete ihned přesměrováni do vašeho účtu v Eurofaktuře. Stejně jako v prvním bodu dokončíte instalaci doplňku přes menu |Nastavení – Nastavení společnosti – E-shop – synchronizace,přidáte nový e-shop, vyberete požadovanou platformu e-shopu (Shoptet), vložíte ID vašeho e-shopu a případně nastavíte dodatečné parametry samotné synchronizace. Poté vše uložíte a máte hotovo.

Spuštění

Po dokončení instalace doplňku v Eurofaktuře a opětovném otevření stránky doplňku v administraci Shoptetu byste již měli vidět samotné nastavení synchronizace. To znamená, že doplněk pro Váš e-shop byl úspěšně spojen s Eurofakturou, je aktivní a plně funkční.

  
Nastavení synchronizace s e-shopem v administraci Shoptetu
  
  Obrázek 4: Nastavení synchronizace s e-shopem v administraci Shoptetu

Pokud je první synchronizace správně nastavena, spuštěna a dokončena, probíhá tento proces poté na pozadí automaticky. Pokud např. nebyly importovány žádné objednávky zákazníka z e-shopu do Eurofaktury, můžete samotnou synchronizaci spustit i ručně - stačí kliknout na tlačítko Synchronizovat nyní, vybrat datum, od kterého se mají doklady synchronizovat a potvrdit tlačítkem OK.

Synchronizace dokladů probíhá automaticky (pokud je první synch. úspěšně dokončena) přibližně každou hodinu (příp. několikrát denně). Synchronizaci je možné vypnout nebo jen pozastavit přes tlačítko Vypnout synchronizaci.

Pokud existuje aktivní webhook URL adresa, automatická synchronizace neprobíhá v hodinových intervalech, ale o veškerou synchronizaci se starají právě webhooky

  
Detail aktivní synchronizace s e-shopem v nastavení Eurofaktury
  
  Obrázek 5: Detail aktivní synchronizace s e-shopem v nastavení Eurofaktury

Jaké doklady se importují z Shoptetu do Eurofaktury?

1. Objednávky

Z Shoptetu se do Eurofaktury importují objednávky (vč. produktů), ze kterých lze následně vystavit fakturu. V okamžiku vystavení faktury (ať už ruční, hromadné nebo automatické vystavení na základě nastavení v e-shop. synchronizaci) se zákazník uloží do vašeho adresáře a stav zásob se změní podle údajů z objednávky. Podporované režimy synchronizace jsou:

všechny objednávky zákazníkůimportují se veškeré objednávky z e-shopu
zaplacené objednávky zákazníkůimportují se pouze objednávky, které jsou zaplaceny (mají příznak "Placeno")
vyřízené objednávky zákazníkůimportují se pouze objednávky, která mají stav "Vyřízena"
všechny objednávky zákazníků + vystavené fakturyimportují se veškeré objednávky a faktury z e-shopu

2. Faktury

Pro potřeby zaúčtování a dalšího zpracování účetním (DPH přiznání, vedení skladů ...) se rovněž z Shoptetu do Eurofaktury mohou importovat faktury. Tyto naimportované faktury (mají příznak "R" vedle čísla faktury) lze třídit dle speciálního stavu na přehledu vystavených faktur - ruční (účetní) vložení/import dat. Podporované režimy synchronizace:

vystavené fakturyimportují se veškeré faktury z e-shopu
všechny objednávky zákazníků + vystavené fakturyimportují se veškeré objednávky a faktury z e-shopu


Při synchronizaci faktur je nutné ručně či hromadně vystavovat výdejky, aby byl stav zásob náležitě synchronizován na základě prodejů. Příp. je možné využívat automatickou fakturaci zde a v tom případě, za Vás systém vystavuje faktury automaticky.

Jak probíhá synchronizace zásob?

Synchronizace skladových zásob z Eurofaktury do e-shopu probíhá automaticky na pozadí a podle zvoleného režimu synchronizace skladu. Synchronizaci spouští skladové operace, jako je vystavení výdejky, přijetí příjemky a vystavení objednávky (evidence rezervovaných zásob). V případě potřeby lze synchronizaci spustit i ručně, v nastavení synchronizace e-shopu pomocí šipky vedle tlačítka Synchronizovat nyní, kde vyberete Převod stavu zásob do e-shopu.

  
Synchronizace skladobých zásob (ruční spuštění)
  
  Obrázek 6: Synchronizace skladobých zásob (ruční spuštění)


Podporované režimu synchronizace skladu:

skladové zásoby se NEsynchronizují.
zásoby na skladěskladové zásoby se synchronizují na základě fyzického pohybu na zvoleném skladě v Eurofaktuře (příjemky & výdejky).
zásoby na skladě mínus rezervované položkyskladové zásoby se synchronizují na základě fyzického pohybu na zvoleném skladě v Eurofaktuře (příjemky & výdejky) a navíc berou v potaz i rezervované položky z objednávek.
celkové zásobyskladové zásoby se synchronizují na základě fyzického pohybu na všech skladech v Eurofaktuře (příjemky & výdejky).
celkové zásoby mínus rezervované položkyskladové zásoby se synchronizují na základě fyzického pohybu na všech skladech v Eurofaktuře (příjemky & výdejky) a navíc berou v potaz i rezervované položky z objednávek.

Pro bezproblémovou synchronizaci zásob je potřeba, aby názvy skladů v Eurofaktuře a v administraci Shoptetu byly totožné (viz. níže).

  
Nastavení skladů na platformě Shoptet
  
  Obrázek 7: Nastavení skladů na platformě Shoptet

  
Nastavení skladů v programu Eurofaktura
  
  Obrázek 8: Nastavení skladů v programu Eurofaktura

Co dělat, když doplněk potřebujete pozastavit nebo zrušit?

V případě, že chcete přerušit činnost e-shopu, nepotřebujete přenášet objednávky/faktury do Eurofaktury nebo máte jakýkoliv jiný důvod k dočasnému pozastavení propojení, stačí v |Nastavení – Nastavení společnosti – E-shop – synchronizace tlačítkem Vypnout synchronizaci synchronizaci e-shopu vypnout. Synchronizaci jde rovněž pozastavit z administrace Shoptetu (sekce Správce doplňků).

Pro úplné ukončení synchronizace, stačí doplněk v administraci Shoptetu odinstalovat .


Odkazy na tuto stránku

---
Datum a čas poslední úpravy 25.03.2022 9:31:41
© Eurofaktura s.r.o. 2003-2022