Domů 
Předchozí stránka 
Následující stránka 
Historie změn 
 Kopírovat URL stránky 
 
Vytisknout tuto stránkuVytisknout tuto stránku  
Nastavení  >  Nastavení společnosti  >  Procesy a integrace  >  Eshop - synchronizace  >  Shoptet

Shoptet

Eurofaktura se propojila s Shoptetem - co to znamená? Objednávky ale i faktury z e-shopu můžete ihned zpracovat v účetnictví, máte také synchronizovány zásoby mezi e-shopem a Eurofakturou a ušetříte čas oproti ručnímu přenosu dat z e-shopu.

Instalace

Nejprve je třeba nainstalovat doplněk Eurofaktura v Shoptetu https://doplnky.shoptet.cz/eurofaktura. Veškeré nainstalované doplňky v administraci Shoptetu naleznete v záložce Propojení. Po dokončení instalace doplňku můžete váš e-shop propojit s již existujícím účtem v Eurofaktuře, nebo si jednoduše vytvořit nový.

  
Instalace doplňku Eurofaktura v Shoptetu
  
  Obrázek 1: Instalace doplňku Eurofaktura v Shoptetu

1. Propojení s existujícím účtem

Pokud již u nás máte účet, vyberete první možnost Propojit s vaším účtem. Budete přesměrováni na web Eurofaktury, kde se přihlásíte do vašeho účtu a vyberete, pro kterou společnost chcete doplněk aktivovat. Nastavení synchronizace s e-shopem můžete zkontrolovat jak v administraci Shoptetu (ve Správci doplňků), tak i v Eurofaktuře |Nastavení – Nastavení společnosti – E-shop – synchronizace.

  
Propojení E-shopu v Eurofaktuře
  
  Obrázek 2: Propojení E-shopu v Eurofaktuře

2. Registrace nového účtu

Pokud ještě účet v Eurofaktuře nemáte, budete přesměrování na registrační formulář, kde již budou některé údaje z vašeho Shoptet účtu předvyplněny. Doplňte zbývající údaje, např. uživatelské jméno a heslo. Po dokončení registrace budete ihned přesměrováni do vašeho účtu v Eurofaktuře. Stejně jako v prvním bodu si můžete parametry synchronizace zkontrolovat v administraci Shoptetu (v Správci doplňků), tak i v Eurofaktuře |Nastavení – Nastavení společnosti – E-shop – synchronizace.

Spuštění

Po dokončení nastavení režimů synchronizace (viz níže) a spuštění samotné synchronizace, probíhá tento proces na pozadí. Pokud např. nebyly importovány žádné objednávky zákazníka z e-shopu do Eurofaktury, můžete samotnou synchronizaci spustit i ručně - stačí kliknout na tlačítko Synchronizovat nyní, vybrat datum, od kterého se mají doklady synchronizovat a potvrdit tlačítkem OK. Synchronizace dokladů běží na pozadí a aktualizuje se přibližně každých 30 min. Synchronizaci je možné vypnout nebo jen pozastavit přes tlačítko Vypnout synchronizaci.

  
Nastavení synchronizace s e-shopem
  
  Obrázek 3: Nastavení synchronizace s e-shopem

Jaké doklady se importují z Shoptetu do Eurofaktury?

1. Objednávky

Z Shoptetu se do Eurofaktury importují objednávky (vč. produktů), ze kterých lze následně vystavit fakturu. V okamžiku vystavení faktury se zákazník uloží do vašeho adresáře a stav zásob se změní podle údajů z objednávky. Podporované režimy synchronizace:

všechny objednávky zákazníkůimportují se veškeré objednávky z e-shopu.
zaplacené objednávky zákazníkůimportují se pouze objednávky, které jsou zaplaceny (mají příznak "Placeno").
vyřízené objednávky zákazníkůimportují se pouze objednávky, která mají stav "Vyřízena".
všechny objednávky zákazníků + vystavené fakturyimportují se veškeré objednávky a faktury z e-shopu.

2. Faktury

Pro potřeby zaúčtování a dalšího zpracování účetním (DPH přiznání, vedení skladů ...) se rovněž z Shoptetu do Eurofaktury mohou importovat faktury. Tyto naimportované faktury (mají příznak "R" vedle čísla faktury) lze třídit dle speciálního stavu na přehledu vystavených faktur - ruční (účetní) vložení/import dat. Podporované režimy synchronizace:

vystavené fakturyimportují se veškeré faktury z e-shopu.
všechny objednávky zákazníků + vystavené fakturyimportují se veškeré objednávky a faktury z e-shopu.

Jaká data se přenášejí z Eurofaktury do Shoptetu?

Synchronizace skladových zásob z Eurofaktury do e-shopu probíhá automaticky na pozadí a podle zvoleného režimu synchronizace skladu. Synchronizaci spouští skladové operace, jako např. vystavení výdejky, přijetí příjemky a vystavení objednávky. V případě potřeby lze synchronizaci spustit i ručně, v nastavení synchronizace e-shopu pomocí šipky vedle tlačítko Synchronizovat nyní, kde vyberete Převod stavu zásob do e-shopu.

  
Synchronizace skladobých zásob (ruční spuštění)
  
  Obrázek 4: Synchronizace skladobých zásob (ruční spuštění)


Podporované režimu synchronizace skladu:

zásoby na skladěskladové zásoby se synchronizují na základě fyzického pohybu na zvoleném skladě (příjemky & výdejky).
zásoby na skladě mínus rezervované položkyskladové zásoby se synchronizují na základě fyzického pohybu na zvoleném skladě (příjemky & výdejky) a navíc berou v potaz i rezervované položky z objednávek.
celkové zásobyskladové zásoby se synchronizují na základě fyzického pohybu na všech skladech (příjemky & výdejky).
zásoby na skladě mínus rezervované položkyskladové zásoby se synchronizují na základě fyzického pohybu na všech skladech (příjemky & výdejky) a navíc berou v potaz i rezervované položky z objednávek.

Pro bezproblémovou synchronizaci zásob je potřeba, aby názvy skladů v Eurofaktuře a v administraci Shoptetu byly totožné (viz. níže).

  
Nastavení skladů na platformě Shoptet
  
  Obrázek 5: Nastavení skladů na platformě Shoptet

  
Nastavení skladů v programu Eurofaktura
  
  Obrázek 6: Nastavení skladů v programu Eurofaktura

Co dělat, když doplněk potřebujete pozastavit, nebo zrušit?

V případě, že chcete přerušit činnost e-shopu, nepotřebujete přenášet objednávky/faktury do Eurofaktury nebo máte jakýkoliv jiný důvod k dočasnému pozastavení propojení, stačí v |Nastavení – Nastavení společnosti – E-shop – synchronizace tlačítkem Vypnout synchronizaci synchronizaci e-shopu vypnout. Synchronizaci jde rovněž pozastavit z administrace Shoptetu (sekce Správce doplňků).

Pro úplné ukončení synchronizace, stačí doplněk v administraci Shoptetu odinstalovat .


Odkazy na tuto stránku

---
Datum a čas poslední úpravy 20.10.2021 15:42:22
© Eurofaktura s.r.o. 2003-2021