Domů 
Předchozí stránka 
Následující stránka 
Historie změn 
 Kopírovat URL stránky 
 
Vytisknout tuto stránkuVytisknout tuto stránku / kapitolu  
Nastavení  >  Nastavení společnosti  >  Základní nastavení  >  Nastavení vzhledu dokladů  >  Úpravy šablon v HTML

Úpravy šablon v HTML

Úpravy šablon dokumentů v HTML zvládnou ti z Vás, kteří mají alespoň částečné znalosti HTML. Pokud tedy potřebujete pouze přidat či odstranit řádek, tak si můžete šablonu upravit podle následujícího návodu.

Pokud nevidíte možnost stáhnout si šablonu dokumentu, je to kvůli omezeným právům plynoucích z Vašeho balíčku.

Šablony veškerých dokumentů naleznete v Galerii šablon |Nastavení |Nastavení společnosti |Nastavení vzhledu dokladů. Zde si v poli Typ dokladu zvolíte daný dokument, který chcete upravit, a jeho jazykovou variantu. Poté si vyberete požadovaonu šablonu, kterou chcete upravit a stáhnete si ji pomocí šipky sipka_dolu vedle náhledu tisku.

  
Stažení správné šablony dokumentu
  
  Obrázek 1: Stažení správné šablony dokumentu


Stažený ZIP soubor rozbalte do samostatné složky, najděte soubor doc_template.html a otevřete v jakémkoliv poznámkovém bloku či HTML editoru (např. Notepad++, PSPadEditor, Visual Studio Code, apod.).

  
Otevření souboru v poznámkovém bloku či HTML editoru
  
  Obrázek 2: Otevření souboru v poznámkovém bloku či HTML editoru


Pro náhled (viz obrázek 4) si otevřete soubor s názvem "doc_template.html" v jakémkoliv prohlížeči. V souboru si najděte část, kterou chcete upravit (kód je seřazen ve stejné posloupnosti jako šablona a v kódu lze použít vyhledávání pomocí Ctrl+F při zadání přesného výrazu který je zobrazen v náhledu).

  
Vyhledání výrazu pomocí Ctrl+F v editoru
  
  Obrázek 3: Vyhledání výrazu pomocí Ctrl+F v editoru
  
Vyhledání výrazu pomocí Ctrl+F v náhledu v prohlížeči
  
  Obrázek 4: Vyhledání výrazu pomocí Ctrl+F v náhledu v prohlížeči

Podle návodu níže můžete provádět jednoduché úpravy, pokud budete dodržovat základní pravidla a strukturu. Pokud Vám úpravy narušují rozvržení dokumentu či se zobrazuje jakákoliv jiná chyba, kterou nejste schopni vyřešit, obraťte se na naši zákaznickou podporu.

Přidání e-mailu zákazníka na šablonu dokumentu

Nejprve si stáhněte a rozbalte šablonu do vašeho počítače (dle výše uvedeného). Jakmile máte soubor rozbalen, otevřete si "doc_template.html" v prohlížeči i v editoru.

Jako příklad si uvedeme přidání zákazníkova e-mailu pod jeho DIČ.

Pro určení umístění přidaných dat (e-mailu) si v souboru doc_template.html otevřeném v prohlížeči vyberete, do jaké sekce chcete data umístit a pomocí okolních dat můžete tuto sekci snadno nalézt v editoru. V tomto případě vidíte, že v okolí vybraného místa je pole "DIČ" a pole "Dodací adresa". Vzhledem k tomu, že chcete přidat sekci ve stejném formátu, jako je DIČ zákazníka, použijeme strukturu DIČ zákazníka jako zdroj formátu.

  
Vybrání umístění bookmark pro e-mail zákazníka na náhledu dokumentu
  
  Obrázek 5: Vybrání umístění bookmark pro e-mail zákazníka na náhledu dokumentu

Po nalezení této sekce v editoru, identifikujte požadovanou strukturu dat - v tomto případě DIČ zákazníka a navážeme na to dalším tagem právě pro e-mail zákazníka.

Přehled potřebných bookmarků, které můžete v šabloně použít je k nalezení na Bookmarky vysvětlení. Pro každý typ doklad existují navíc dodatečné specifické bookmarky, které najdete v podkapitolách.

Všechny data, která se zobrazují pomocí bookmarků jsou uvozeny speciálním tagem <dataSection> a na konci uzavřeny tagem </dataSection> . Je zde využita stromová struktura, tzn. pokud pro zobrazení dat je potřeba nějaká podmínka, je použita stromová hierarchie a vnořený bookmark je uvozen na začátku <dataSection2><dataSection4> a poté zase uzavřen patřičným uzavíracím tagem.

Po nalezení odpovídajícího bookmarku ze seznamu jej doplníme (jak je uvedeno v žlutém rámečku), celý bookmark je uvozen mezi otevírací a uzavírací tagy "dataSection" (jak je uvedeno v červeném rámečku).Zeleně označený je popis, resp. název pole a co za data bude následovat. Tento popis vychází z našich interních jazykových sad, které nejsou veřejné, tzn. pro vaše potřeby celý tag <trasnlate> smažte a případně doplňte svým popisem daných dat, v tomto konkrétním případě to je "E-mail zákazníka".

Hnědě pobarvené údaje (email@zakaznik.cz) slouží jen jako ukázka dat při otevření HTML šablony ve vašem prohlížeči, při vygenerování dokumentu z programu budou tyto data přepsány reálnými údaji z programu.

  
Určení tagů a bookmarků v HTML kódu šablony
  
  Obrázek 6: Určení tagů a bookmarků v HTML kódu šablony

Opětovné vložení upravené šablony do programu

Upravený doc_template.html uložte a spolu se všemi ostatními soubory z původního .ZIP souboru označte a znovu zazipujte pomocí pravého tlačítka volbou |Odeslat |Komprimovaná složka (metoda ZIP). Poté opět přes |Nastavení |Nastavení společnosti |Nastavení vzhledu dokladů v poli Typ dokladu zvolte zvolený dokument a odpovídající jazykovou variantu. Na konci výchozích šablon kliknete na tlačítko Přidat šablonu a nahrajte Váš ZIP soubor, který obsahuje upravenou šablonu.


  
Zkomprimování souborů do jednoho ZIP souboru pro nahrání HTML šablony
  
  Obrázek 7: Zkomprimování souborů do jednoho ZIP souboru pro nahrání HTML šablony

---
Datum a čas poslední úpravy 01.09.2023 15:22:10
© Eurofaktura s.r.o. 2003-2024